niedziela, 3 lutego 2013

Czupel ze Straconki

Czupel (933 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem Beskidu Małego, który zaliczany jest do Korony Gór Polski.
Kapliczka w drzewie na Czuplu

W naszym rodzinnym składzie postanawiamy rozpocząć wycieczkę na Czupel ze Starconki (dzielnica Bielska-Białej).
Na parkingu w pobliżu kościoła w Straconce zostawiamy samochód i zielonym szlakiem wędrujemy w kierunku Magurki (909 m n.p.m.). Szlak  praktycznie cały czas prowadzi nas lasem, ale są miejsca, z których podziwiać można panoramę Bielska - Białej. Na Magurce znajduje się górskie schronisko PTTK, do którego oczywiście zaglądamy.
Ze schroniska idziemy niebieskim szlakiem w kierunku Czupla. Szlak jest bardzo łagodny i atrakcyjny widokowo. Bardzo fajnie widać m.in. Jezioro Międzybrodzkie oraz górę Żar.
Po niecałej godzince osiągamy cel naszej wycieczki - Czupel (933 m n.p.m.), który staje się naszym pierwszym szczytem należącym do Korony Gór Polski..
Po chwili spędzonej na Czuplu powracamy niebieskim szlakiem na Magurkę, z której schodzimy za żółtymi znakami. Po około godzince jesteśmy na Przełęczy pod Łysą Górą (640 m n.p.m.), z której pozostaje nam już tylko zejście do Straconki, gdzie nasza górska wędrówka dobiegnie końca.

NASZA TRASA:
szlak turystyczny zielony Bielsko-Biała Straconka - Magurka (909 m n.p.m.) - szlak turystyczny niebieski Czupel (933 m n.pm.) - Magurka -          szlak turystyczny żółty Straconka


Panorama Bielska - Białej z zielonego szlaku

Widok z zielonego szlaku

Widok z zielonego szlaku


Na Magurce

Niebieski szlak z Magurki na Czupel
Niebieski szlak z Magurki na Czupel

Widok na Jezioro Międzybrodzkie

Widok na Żar 


Chwilka odpoczynku :)
Moje dziewczyny :)

Nika na szczycie

W drodze powrotnej przy żółtym szlaku

Ostatni szlakowskaz


Data wycieczki: 17-07-2011

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz