poniedziałek, 2 listopada 2015

Chełmiec w Górach Wałbrzyskich

Chełmiec
Chełmiec (851 m n.p.m.) to szczyt położony w Masywie Chełmca w Górach Wałbrzyskich. Mimo, że nie jest on najwyższym szczytem pasma, bo jest nim o 2 m wyższa Borowa (823 m n.p.m.), to zaliczany jest do Korony Gór Polski.

My na Chełmiec postanawiamy wejść w drodze powrotnej z Karpacza, który przez tydzień był naszą bazą wypadową na sudeckie szlaki.

Samochodem podjeżdżamy na ul. Piasta, która znajduje się w Białym Kamieniu, dzielnicy Wałbrzycha.  Stamtąd za żółtymi znakami idziemy zdobyć kolejny szczyt w Sudetach. Mimo, że górka niewysoka, to miejscami daje nam popalić. Szlak cały czas prowadzi lasem, przez co nie możemy liczyć na żadne widoki. To samo spotyka nas również po dotarciu na szczyt Chełmca.
Na niewielkiej, otoczonej lasem polance szczytowej znajduje się 45 - metrowy krzyż oraz zabudowania z wieżą widokową i nadajnikami RTV. Niestety, podczas naszej wizyty wieża widokowa była nieczynna, a szkoda, bo widoki z niej są na pewno bardzo ciekawe.

Ze szczytu powracamy do samochodu tym samym szlakiem.
Dopisujemy sobie również kolejny szczyt do naszej kolekcji KGP, i szkoda tylko, że nie jest on tym najwyższym w Górach Wałbrzyskich. Ale myślę, że przy następnej wizycie w Sudetach, staniemy i na Borowej :)


NASZA TRASA:
szlak turystyczny żółty Biały Kamień - Chełmiec - Biały Kamień

NA MAPIE:


SUMA PRZEWYŻSZEŃ: ok. 410 m
SUMA OBNIŻEŃ: ok. 410 m
DŁUGOŚĆ: ok. 7 km
NASZ CZAS: 3 h
DATA: 31-07-2015

2 komentarze:

  1. Szkoda, że nie można było wejść na wieżę. Widoki z góry lubię najbardziej.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ogólnie na tą wieżę widokową można wchodzić? Nawet nie wiedziałem. Jak kiedyś byłem na szczycie, to ten budynek był chyba w jakimś remoncie.

    OdpowiedzUsuń