czwartek, 13 czerwca 2019

Góry Bardzkie: Kłodzka Góra i Szeroka Góra

Położona w Górach Bardzkich Kłodzka Góra (757 m n.p.m.) zaliczana jest do szczytów wchodzących w skład Korony Gór Polski, mimo że sąsiednia Szeroka Góra (766 m n.p.m.) jest wyższa.
Ale różnie to kiedyś z tymi pomiarami było i na dzień dzisiejszy oprócz Kłodzkiej Góry w zestawieniu KGP jest jeszcze kilka innych spornych szczytów.

Wędrówkę rozpoczynamy z parkingu znajdującego się na Przełęczy Kłodzkiej (483 m n.p.m.), z którego od razu wchodzimy za niebieskimi znakami na leśny szlak. Już po chwili czeka nas ostre podejście na Podzamecką Kopę (615 m n.p.m.), a później kolejne - na Grodzisko (730 m n.p.m.), gdzie zostajemy  zaatakowani przez liczną armię jakichś upierdliwych owadów.


W ekspresowym tempie opuszczamy Grodzisko i kontynuujemy marsz w interesującym nas kierunku.
Cały czas idziemy w zalesionym terenie pozbawieni jakichkolwiek widoków. Mijamy kolejny pagór zwany Jelenią Kopą (747 m n.p.m.) i dochodzimy do żółtego szlaku Pod Kłodzką Górą, który dość szybko doprowadza nas na Kłodzką Górę. Tym samym zdobywamy dziewiętnasty szczyt do Korony Gór Polski.

Z Kłodzkiej Góry powracamy do skrzyżowania szlaków pod Kłodzką Górą, skąd jeszcze podążamy na sąsiednią Szeroką Górę (766 m n.p.m.). O tym, że dotarliśmy na jej szczyt, informuje nas... talerz satelitarny.
Teraz możemy już śmiało powiedzieć, że zdobyliśmy najwyższy szczyt w Górach Bardzkich.Z Szerokiej Góry powracamy na Przełęcz Kłodzką tymi samymi ścieżkami.

TRASA NA MAPIE:


02-06-2018


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz